Саопштење жирија 2020

САОПШТЕЊЕ ЖИРИЈА ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ ДРАИНАЦ ЗА 2020.

На конкурс за „Драинчеву награду“ пристигле су 53 књиге поезије објављене у 2019. години на српском говорном подручју.

На првој консултацији жирија одабрано је 5 књига:

– Слободан Зубановић – ОГЛЕДИ ОКО СТОЛА – Нови Сад: Културни центар Новог Сада, 2019.

– Звонимир Костић Палански – СОНЕТИ – Ниш: НКЦ, 2019.

– Никола Живановић – 22 – Краљево: Народна библиотека "Стефан Првовенчани", 2019.

–Васа Павковић – НА ОДМОРИШТУ – Краљево: Народна библиотека "Стефан Првовенчани", 2019.

–Тања Крагујевић – EXTRAVAGANZA: мале песме – Београд : Чигоја штампа, 2019.

Завршна сесија жирија на којој ће бити проглашен добитник награде „Драинац“ одржаће се средином августа у Прокупљу.

У Прокупљу,

31.07.2020.                                        Жири:

Горан Максимовић, председник

Милосав Тешић, члан

Драган Огњановић, члан

Пријава за "Лектириће еx yu фест"

Пријава

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОЧЕТКУ РАДА БИБЛИОТЕКЕ

НАРОДНА БИБЛИОТЕКА „РАДЕ ДРАИНАЦ" ПОЧИЊЕ РАД СА КОРИСНИЦИМА
11.05.2020. ГОДИНЕ

РАДНО ВРЕМЕ ЗА КОРИСНИКЕ ЈЕ ОД 08 ДО 14 ЧАСОВА

КОРИСНИЦИ МОРАЈУ ИМАТИ ЗАШТИТНУ ОПРЕМУ (МАСКЕ И РУКАВИЦЕ)

У ПРОСТОРИЈУ МОЖЕ УЋИ САМО ЈЕДАН КОРИСНИК, ДОК СУ ОСТАЛИ У ОБАВЕЗИ ДА САЧЕКАЈУ, ОДРЖАВАЈУЋИ ПРОПИСАНУ ДИСТАНЦУ У РЕДУ.

КОРИСНИЦИ МОГУ ДА УЗИМАЈУ КЊИГЕ И УЧЛАНЕ СЕ У БИБЛИОТЕКУ

МОЛЕ СЕ КОРИСНИЦИ ДА НЕ ВРАЋАЈУ ВЕЋ ПОЗАЈМЉЕНЕ КЊИГЕ

КЊИГЕ ЋЕ МОЋИ ДА ВРАТЕ У БИБЛИОТЕКУ ОД 20.05.2020.

ЧИТАОНИЦЕ БИБЛИОТЕКЕ СЕ НЕ МОГУ КОРИСТИТИ

КОРИСНИЦИМА НИЈЕ ДОЗВОЉЕН ПРИСТУП ФОНДУ И ЗАДРЖАВАЊЕ У ПРОСТОРУ БИБЛИОТЕКЕ

Молимо кориснике да се придржавају свих мера заштите и да поштују тренутну организацију рада Библиотеке у циљу заштите здравља.

УПРАВА

Kонкурс за додељивање „Драинчеве награде за поезију"

Савет Драинчевих књижевних сусрета објављује конкурс за додељивање „Драинчеве награде за поезију". За награду конкуришу збирке песама (прво издање) објављене 2019. године на српском говорном подручју. Заинтересовани издавачи и аутори треба да пошаљу књиге песама у три примерка на адресу:

Народна библиотека „Раде Драинац" Прокупље

XXI Српске дивизије бб

18400 Прокупље

Информације на телефон:

Рок за прикупљање књига је од 28. 05. 2020 – 20. 07. 2020. год.

Награда ће добитнику бити уручена на „51. Драинчевим књижевним сусретима" у Прокупљу.

Обавештење

Народна библиотека „Раде Драинац" Прокупље је од проглашења ванредног стања у Републици Србији у складу са актуелном ситуацијом поштовала препоручене мере и свој рад организовала у складу са њима. Рад установе је у складу са препорукама од 18. марта редукован и сведен на минимални процес рада и од тада је рад са корисницима прекинут. Применили смо све мере како не бисмо угрозили животе запослених нити животе наших суграђана.

Делатност Библиотеке усклађена је препорукама и мерама према тренутној епидемиолошкој ситуацији. Програмска активност реализована је у дигиталном формату и преко интернета.

У овом тренутку Библиотека не може да предвиди када ће се нормализовати рад. Почетак стандардног рада зависи од мера које доносе Влада Републике Србије, Министарство културе и информисања и Градски штаб за ванредне ситуације у Прокупљу.

Да би се врата установа отворила потребно је обезбедити техничке могућности за безбедан пријем посетилаца који ће уследити након консултација са надлежним Министарством и по упутствима Владе Републике Србије и Градског штаба за ванредне ситуације. Отварање установе за кориснике спровешће се опрезно и постепено ради омогућавања безбедности корисника и запослених. О радном времену, начину коришћења фондова Библиотеке, програмским активностима и другим детаљима из редовног рада установе јавност ће благовремено бити обавештена преко средстава јавног информисања.

IP: 3.235.45.196
2020-08-10 08:15:18