Временска прогноза

ПРОФ.ДР АЛЕКСАНДАР ЈЕРКОВ
МИЛОВАН ДАНОЈЛИЋ - НАГРАДА ДРАИНАЦ 2017

Саопштење жирија - Лектирићи

Стручни жири у саставу: Љиљана Милосављевић, глумица, Јулка Кузмановић- Цветковић, археолог и костимограф и Наталија Милосављевић, у име организатора, на свом састанку одржаном у суботу, 02.12. 2017. године у 17 сати, донео је следеће одлуке:

Након одгледаних осам представа, жири са задовољством констатује да је имао прилике да види разнолике, храбре и разигране представе из Србије и Македоније. Актери старости од 7 до 18 година, ствараоци разних профила, педагози и родитељи су уложили огроман уметнички и материјални напор да се појаве на фестивалу „Лектирићи фест" и тако су на најплеменитији начин оправдали његово постојање. Чланови жирија користе прилику да честитају Народној библиотеци „Раде Драинац" из Прокупља на организацији манифестације, похваљујући основне школе и институције културе из Прокупља, Блаца, Житорађе и Куршумлије, чији је допринос евидентан.

Након скоро једночасовне плодне и отворене анализе, једногласно су донете следеће одлуке:
1. место осваја представа „ У страху су велике" очи ОДДФ „Жар птица" Сурдуличког културног центра.
2. место припада представи „Успавана лепотица" Дечје сцене Градског позоришта Културног центра Смедеревска Паланка.
3. место заузима представа „Попадије" Драмског удружења младих Друм Зум из Београда.

Одлика за режију припада Игору Тасићу за представу „ У страху су велике очи".
Најбоља главна женска улога на Фестивалу Тина Танчева, Велика у представи „ Големата мајка- Велика", Дома културе „ Бранд Петрушев" Богданци, Македонија.
За најбољу мушку главну улогу проглашава се Ђура у тумачењу Петра Стевановића из Сурдулице.
Жири се сложио да додели три равноправне дипломе за епизодну женску улогу:
Александра Павловић, Старица у представи „Баш Челик", Дечје сцене Општинског аматерског позоришта Бранислав Нушић" Центра за културу Мало Црниће.
Инга Жица, као Ержа у представи „Попадије".
Мијана Радојковић, Злоћка у „ Успаваној лепотици".
За епизодну мушку улогу додељују се две равноправне награде:
Христијан Здравев, за улогу Борка у представи „Дневник на Марта" Драмског студија ООУ „Сандо Масев" Струмица, Македонија.
Данијел Младеновић као Пастир Небојша у „Баш челику".
За глумачку бравуру одликују се: Дејана Златарић ( Торокуша Габријела) и Анђела Златарић (Мајсторица Пела).
За најбољу адаптацију књижевног дела похваљује се Душица Живковић- Златарић.
Најбољу сценографију имала је представа „ Дневник на Марта".
За најбољи костим одликују се Душица Радивојевић и Биљана Петровић за „ Успавану лепотицу".
Најбољи сценски покрет имао је ансамбл представе „Баш челик".
Исти овај ансамбл похваљен је и за најбољу сценску музику.
Похвала за најбољи сценски говор припада ансамблу представе „ Попадије".
За педагошко прегнуће похваљујемо Душицу Живковић- Златарић.
За колективну игру која плени награђен је је ансамбл представе „ Моја дивна луцкаста породица" Драмске секције ОШ „ Станоје Главаш" из Глибовца.
Истом ансамблу иде и диплома за инвентивни позоришни приступ.
Одлика шармантни театарски футур, или младе наде, осваја ансамбл представе „ Љубав, шта је то?" Културног центра Драинац Блаце.

792078

IP: 54.158.248.112