Временска прогноза

ИНТЕРНЕТ ЧИТАОНИЦА
ПРОФ.ДР АЛЕКСАНДАР ЈЕРКОВ
МИЛОВАН ДАНОЈЛИЋ - НАГРАДА ДРАИНАЦ 2017

Помоћ министaрства културе и информисања

ПОМОЋ МИНИСТАРСТВА КУЛТУРЕ И ИНФОРМИСАЊА

ПРОКУПАЧКИМ УСТАНОВАМА КУЛТУРЕ

Фотографија преузета са сајта министарства културе и информисања

Народни музеј Топлице и Народнa библиотекa „Раде Драинац“ потписали су уговоре о преносу средстава са Министарством културе и информисања. У име министарства уговор је потписао министар културе и информисања Владан Вукосављевић, док су с друге стране потписници Дарко Жарић, директор Народног музеја Топлице и Драган Огњановић, директор Народне библиотеке „Раде Драинац“. Потписивању је присуствовао и председник општине Прокупље Александра Симоновића.

За реконструкцију Народног музеја Топлице Министарство културе и информисања определило је 4.460.000 динара, имајући у виду да је изузетно важно да се кров и фасаде на музеју што пре санирају/рестаурирају, како би се у исто време обновио споменик културе и стекли бољи услови за обављање музејске делатности.

Библиотеци у Прокупљу опредељено је 400.000 динара за модернизацију техничке инфраструктуре, којом ће бити решена питања климатизације и загревања читаоница у овој установи културе.

"Ово је тек један корак у јасној политици децентрализације културе за коју се министарство снажно залаже. Прокупље је важан центар са сложеним потребама, који опстаје и развија се захваљући посвећеним људима. ", истакао је министар Вукосављевић.

Он је додао да је потписани уговор одраз снажне културне политике која тежи томе да се култура развија у сваком крају Србије.

"Култура не сме бити само оно што се дешава у Београду и оно што се види, културу морамо схватити у ширем смислу и њу чине бројни други аспекти који су темељ друштва", рекао је Владан Вукосављевић.

Министар културе и информисања је најавио да би Прокупље ускоро требало да добије нову зграду библиотеке, с обзиром да је постојећа мала за фонд од 80.000 књига.

Драган Огњановић, директор Библиотеке

12064